Zawory kulowe do pary

Zawory kulowe przeznaczone do pary, kondensatu, gorącego oleju, gazu i innych mediów nie powodujących korozji w wysokiej temperaturze.

Zawór Naval
Karta katalogowa

Konstrukcja i charakterystyka zaworów kulowych

Zawór konstrukcyjnie jest zaworem kulowym (kula ze stali nierdzewnej), całkowicie spawanym. Szczelność zaworu uzyskano przy zastosowaniu po obu stronach kuli uszczelek wykonanych z wytrzymałych na wysokie temperatury polimerów na sprężystych dociskach, pozwalających na efekt "pływającej kuli". Rozwiązanie takie zapewnia doskonałe działanie i szczelność zaworu podczas długoletniej pracy nawet, jeśli często występują uderzenia hydrauliczne. Nierdzewny trzpień zaworu kulowego uszczelniony jest poprzez system dławikowy, na który składa się z:

  • uszczelniających pierścieni ślizgowych oraz podkładki ślizgowej, pozwalającej na łatwy obrót trzpienia,
  • pierścieniowych, wymienialnych uszczelnień grafitowych,
  • śruby dociskowej, powodującej doszczelnianie pierścieni grafitowych.

Zawory kulowe do pary - KVS

Zawory kulowe pełno-spawane nie wymagają obsługi technicznej, smarowania, konserwacji, ani regulacji. Charakteryzują się w stosunku do starszych konstrukcji małym ciężarem i takimi też wymiarami.

Zawory te są nie tylko łatwe w zamontowaniu i proste do zaizolowania ale też bardzo łatwo instaluje się na nich napędy. Obsługa eksploatacyjna zaworu nie wymaga dużych sił, a zawór lub jego uchwyt można obrócić o 180o. Poniżej załączono kartę współczynników przepływu. Każdy wyprodukowany zawór poddany jest próbie ciśnieniowej zgodnie z normą ISO 5208

statystyka Copyright © Energotrans 2023
Kontakt