Zawory kulowe ze stali kwasoodpornej

Zawory kulowe ze stali kwasoodpornej firmy Naval przystosowane są do pracy z różnorodnymi mediami przemysłowymi. Stosować je można do olei, powietrza i innych cieczy czy gazów, które nie uszkadzają zaworu przy ciśnieniach i temperaturach podanych na wykresie poniżej.

Zawory ze stali nierdzewnej
Karta katalogowa

Budowa i działanie

Korpus zaworu jest całkowicie spawany tworząc jedną całość. Uszczelnienie kuli wykonano z teflonu specjalnie wzmocnionego grafitem, który zachowuje trwałość nawet podczas częstych zmian położenia kuli będac równocześnie odpornym na agresywne związki chemiczne i zanieczyszczenia. Podkładka sprężysta dociskając uszczelnienie teflonowe do powierzchni kuli wyklucza ryzyko nieszczelności nawet przy występujących uderzeniach hydraulicznych. Trzpień zaworu wykonany ze stali kwasoodpornej uszczelniony jest dwoma O-ringami z FPM (Vitonu), z których górny (dla zaworów do DN=65) lub obydwa (dla większych od DN=65) mogą być wymieniane. Dźwignia zaworu może być zdemontowana, obrócona o 180° i zamontowana w nowej pozycji.

Charakterystyka

jpg Zawory kulowe ze stali kwasoodpornej NAVAL to zawory odcinające. Dopuszcza się dwa stany pracy zaworu: całkowicie otwarty lub całkowicie zamknięty. Zawory te nie wymagają obsługi technicznej, konserwacji, smarowania ani regulacji, a dzięki optymalnej konstrukcji są z powodzeniem eksploatowane przez wiele lat. Konstrukcja korpusu pozwala na przenoszenie bardzo dużych naprężeń ściskających ( 300 N/mm^(2) ) bez zakleszczania kuli, co ma szczególne znaczenie w sieciach ciepłowniczych. Zawory są łatwe do montażu i izolacji, nie wymagają dodatkowych prac. Charakteryzują się stosunkowo niskim ciężarem i niewielkimi gabarytami. Łatwo daje się zainstalować różnego rodzaju napędy i ich sterowanie a zamykanie i otwieranie zaworu nie wymaga dużych sił. KVS

statystyka Copyright © Energotrans 2023
Kontakt