Zawory kulowe regulacyjne - Navaltrim

Zawory kulowe do zastosowań w ciepłownictwie, sieciach ciepłowniczych, rurociągach wodnych bez zawartości tlenu, elektrociepłowniach, rurociągach olejowych.

Zawory kulowe regulacyjne Navaltrim
Karta katalogowa
Karta katalogowa - nierdzewne

Konstrukcja i charakterystyka zaworów regulacyjnych

Zawór regulacyjny NAVALTRIM ma niepowtarzalną, opatentowaną, konstrukcję na którą składają się specjalnie zaprojektowane płytki kierujące dospawane w kuli. Korpus zaworu podobnie jak w standardowych zaworach jest całkowicie spawany. Uszczelnienie kuli wykonano ze specjalnie wzmocnionego teflonu, odpornego na częste zmiany położenia kuli. Jednocześnie jest on odporny na agresywne związki chemiczne i zanieczyszczenia.

Regulację przepływu na zaworze nastawia się na wyskalowanej tarczy. 100% szczelność zaworu zapewnia zastosowanie obustronnych uszczelek teflonowo-grafitowych, na sprężystych dociskach, pozwalających na efekt "pływającej kuli". Rozwiązanie takie zapewnia doskonałe działanie i szczelność zaworu podczas długoletniej pracy nawet, jeśli często występują uderzenia hydrauliczne.

Nierdzewny trzpień zaworu uszczelniony jest dwoma O-ringami, z których górny (dla DN<65) lub obydwa (dla DN> 65) mogą być wymieniane. Jeśli sytuacja tego wymaga to dodatkowo mogą być wspawane króćce pomiarowe, umożliwiające pomiary parametrów przepływu czynnika.

KVS zaworów NAVALTRIMZawór NAVALTRIM jest zaworem jednokierunkowym, a kierunek przepływu jest oznaczony na korpusie zaworu.

Zawory te są nie tylko łatwe w zamontowaniu i proste do zaizolowania ale też bardzo łatwo instaluje się na nich napędy. Nowa konstrukcja zaworu ma dużo zalet. Zakres pomiaru zwiększył się w porównaniu do klasycznych konstrukcji. Również wartość kv zaworu przy pełnym otwarciu jest znacząco większa.Wykres - charakterystyka

Dospawane wewnętrzne płytki kierujące zmniejszają turbulencje przepływu a kawitacja i szumy przepływu praktycznie zastają wyeliminowane. Przepływ bez turbulencji zezwala na dokładny pomiar ciśnienia na króćcach pomiarowych. Zawory nie wymagają obsługi technicznej, smarowania, ani konserwacji.

statystyka Copyright © Energotrans 2023
Kontakt